O nas

W ciągu ostatnich 20 lat amerykańska firma Segway stworzyła wiele najlepszych innowacyjnych produktów, które dosłownie zmieniły świat. Segway posiada ponad tysiąc kluczowych patentów w dziedzinie projektowania pojazdów, opieki zdrowotnej, technologii samobalansowania, napędów sterowanych elektronicznie, sterowania autonomicznego oraz technologii IOT / IOV. Segway współpracuje i dostarcza technologie dla wiodących światowych firm, takich jak Ford, BMW, GM, Ferrari, SEAT, Intel, Google, Amazon i innych. W 2018 roku powstał odrębny oddział Segway Technology Co., Ltd. do badań, rozwoju, produkcji i sprzedaży pojazdów terenowych - ATV, SSV i UTV. Ogromny potencjał technologiczny, w tym główne centrum rozwoju off-road w USA, stanowi wysokiej jakości podstawę nowej linii najwyższej klasy innowacyjnych maszyn terenowych Segway.

Historia Segway

1999

Amerykański biznesmen, wynalazca i posiadacz wielu honorowych stopni naukowych Dean Kamen zakłada Segway Inc. w USA.

1999

2001

Segway Inc. buduje europejską fabrykę i siedzibę główną w Bedford w Wielkiej Brytanii.

2001

2002

Rusza sprzedaż pierwszego osobistego transportera Segway PT w sklepie internetowym Amazon. Segway PT został uznany przez magazyn Popular Science za „Najlepszy nowy wynalazek naukowy roku”.

2002

2003

Segway podpisuje prestiżową umowę z DARPA - Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności zajmującą się zaawansowanymi projektami badawczymi, które inwestują w nowe technologie ważne dla bezpieczeństwa narodowego USA.

2003

2004

Wprowadzono koncepcję czterokołowego Segwaya. Wyposażony w żyroskop i czujnik przechyłu Segway Centaur został uznany za jeden z „Najlepszych wynalazków 2004 roku” przez wiodący amerykański magazyn Time.

2004

2005

Premiera modeli terenowych Segway XT i Golf Transporter. Dzięki szerokim oponom Segway może z łatwością poruszać się zarówno po drogach utwardzonych, jak i terenowych.

2005

2006

Druga generacja modelu Segway PT oferuje bezprzewodowe sterowanie InfoKey i rewolucyjną technologię LeanSteer (obracanie kierownicy na boki).

2006

2008

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie użyto ponad 100 PT Segway. Głównymi argumentami przemawiającymi za ich zastosowaniem są zerowa emisja i wysoki szacunek dla środowiska.

2008

2009

Na rynku pojawiają się nowe modele pojazdów Patroller dla policji i organów ścigania. Od tego czasu Patrollery służą w siłach bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Arabii Saudyjskiej i wielu innych krajów.

2009

2011

Segway Inc. rozszerza swój model biznesowy i tworzy „Segway Experience Center Program“, który oferuje wycieczki turystyczne we współpracy z Segway Inc. Staje się również autoryzowanym biurem podróży.

2011

2012

Segway przedstawia ARTI, najnowszy prototyp w pełni robotycznej platformy mobilnej RMP (Robotics Mobility Platform).

2012

2014

Segway rozpoczyna produkcję trójkołowego transportera Patroller SE-3 dla sił bezpieczeństwa, który wyróżnia się jakością, niezawodnością i innowacyjną technologią przeciwpoślizgową. W tym samym roku Segway wprowadził również zmodernizowane modele i2 SE i x2 SE.

2014

2015

Dochodzi do strategicznegom połączenia Segway i Ninebot. Nowo powstała firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży przewozów pasażerskich na krótkie odległości. Pierwszym wspólnym produktem jest rewolucyjny transporter osobisty MiniPRO, który umożliwia intuicyjne sterowanie bez sterowania ręcznego. Kapitał rynkowy nowej spółki wynosi ponad 60 miliardów dolarów, czyli więcej niż wszystkie quady razem wzięte.

 

2015

2018

Segway rozpoczyna pracę na pojazdami offroad. Segway-Ninebot zakłada oddzielną firmę Segway Technology Co., Ltd. w USA. przeznaczoną dodo rozwoju, produkcji i sprzedaży pojazdów terenowych, ATV, SSV i UTV oraz innych produktów.

2018

2019

Amerykańskie maszyny terenowe Segway są prezentowane publiczności po raz pierwszy. Na targach EICMA w Mediolanie szczególną uwagę zwracają nowe modele z klasycznymi i całkowicie rewolucyjnymi napędami hybrydowymi.

2019

2020

Czeska firma Segway Powersports s.r.o. zostaje oficjalnym przedstawicielem produktów terenowych Segway na Republikę Czeską i Słowacką, Polskę, Słowenię, Rumunię i Chorwację.

2020