Villain SX10 H Hybrid
Villain SX10 H Hybrid
Villain SX10 H Hybrid

Villain SX10 H Hybrid

Wyjątkowy i unikalny. Ta bestia zadziwia siłą i niesamowitym przyspieszeniem, prawie 200 koni mechanicznych i 250 Nm w momencie startu. Świetne właściwości jezdne w połączeniu z najnowszymi technologiami. Napęd hybrydowy, wyjątkowa łączność mobilna z wieloma funkcjami inteligentnymi i najwyższej klasy zawieszenie mają jedno zadanie: zapewnić niepowtarzalne doświadczenia. Villain SX10 Hybrid - wyjątkowy, ekscytujący, uzależniający.

Kolory
White/Red
Grey/Green

Technologia

Przemyślany design

Przemyślany design

Nowoczesny design jest oryginalny i przemyślany, wysokie krawędzie boczne chronią przed błotem i kamieniami. Opadające łuki nadają dynamiczny wygląd całej konstrukcji i zapewniają dobrą widoczność kierowcy. Tego typu rozwiązania zostały wprowadzone w jednym celu – aby zapewnić wyjątkowe wrażenia z ostrej, sportowej jazdy. Atrakcyjny wygląd uzupełniają wysokowydajne podwójne reflektory LED.

Napęd hybrydowy erhp

Villain SX10 H Hybrid to jednoczesne połączenie siły, osiągów i adrenaliny. Możesz wybrać całkowicie cichą, w pełni elektryczną jazdę albo ogromną siłę w trybie hybrydowym o parametrach 196 koni i 250 Nm - to znacznie większa moc niż w wielu samochodach. Napęd zapewnia tylko silnik elektryczny - silnik spalinowy nie jest przeznaczony do napędzania kół i nie jest w ogóle z nimi połączony mechanicznie. Zaletą tego unikalnego rozwiązania jest całkowity brak wariatora i paska napędowego - źródeł częstych usterek z koniecznością wymiany. Ale największą korzyścią jest całkowita eliminacja strat mechanicznych, które w przeciwnym razie znikają w wariatorze rzędu kilkudziesięciu procent. W przeciwieństwie do konkurencji, dzięki Villain SX10H zawsze masz do dyspozycji praktycznie całą moc silnika. Największą korzyścią jest całkowite wyeliminowanie strat mechanicznych rzędu kilkudziesięciu procent, które zawsze pojawiają się w wariatorze. W przeciwieństwie do konkurencji, w Segway Villain SX10H zawsze masz do dyspozycji praktycznie całą moc silnika.

Extend-Range Hybrid Powertrain (ERHP):

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/11.png  Akumulator  6,4 kWh, 320V, Li-Ion

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/22.png  Silnik elektryczny 196 HP, 320V, 250 Nm

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/33.png  Silnik 1000 ccm / 98 HP / 88 Nm + generator

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/44.png  Jednostka sterująca

Zalety napędu hybrydowego Segway

Zalety napędu hybrydowego Segway

  • Ekstremalnie wysoki moment obrotowy nawet przy niskich prędkościach. Potężna, natychmiastowa moc napędowa jest szybko dostępna, zapewniając wyjątkowe wrażenia z dużego przyspieszenia.
  • Całkowicie bezszelestny wyjazd i powrót do domu bez naruszania otoczenia. Możliwość przejeżdżania przez krytyczne obszary w trybie cichym.
  • Nie ma potrzeby stosowania wariatora. Nie powoduje to utraty wydajności, nie ma obaw o zniszczenie, zużycie lub wymianę paska napędowego
  • Niższe zużycie paliwa, lepsze parametry wydajności, niższa emisja spalin i większa przyjazność dla środowiska.
Tłoki chłodzone olejem

Tłoki chłodzone olejem

Specjalne dysze rozpylają dwa strumienie oleju od dołu tłoków, w ten sposób skutecznie je chłodząc. Dzięki temu praca silnika jest bezproblemowa, a działanie sprawne.

Dwie chłodnice

Dwie chłodnice

Dzięki podwójnemu chłodzeniu, wodnemu i olejowemu silnik pracuje stale w optymalnej temperaturze, nawet w ekstremalnych warunkach.

Przyszłość jest tu

Przyszłość jest tu

Vallain zapewnia rewolucyjną łączność i to dosłownie. Aplikacja "Segway Powersports" w telefonie umożwia zdlane sterowanie maszyną, jej uruchamianie i zmianę ustawień. Dzięki mobilnej aplikacji możesz korzytać z najróżniejszych funkcji, które jeszcze bardziej uprzyjemnią jazdę.

AirLock - Kiedy zbliżasz się do pojazdu, możesz go uruchomić za pomocą telefonu komórkowego przez Bluetooth. Możesz także użyć aplikacji mobilnej do zdalnego odblokowania pojazdu, zamiast kluczyków. 

Ustawienia indywidualne - Ustaw ograniczenie prędkości lub moc wspomagania kierownicy za pomocą smartfona.  Możesz dostosować dokładnie do swoich potrzeb i jeszcze bardziej cieszyć się z jazdy!

Automatyczne połączenie alarmowe - Wpisz kontakt do osoby, którą chciałbyś poinformować  w nagłych wypadkach, a w razie poważnego zdarzenia czy dachowania aplikacja automatycznie wyśle do niej SMS ze współrzędnymi.

Bądź w kontakcie - Połącz się ze znajomymi. Mapy offline, bezprzewodowa lokalizacja oraz telefon bezprzewodowy pomogą być w stałym kontakcie ze znajomymi.

Dane w czasie rzeczywistym - dane o pojeździe, odległość do celu, obecny moment obrotowy i moc silnika, ustawienia wspomagania kierownicy, dzienny przebieg, rekordy prędkości oraz wiele więcej. Masz to wszystko w swoim telefonie komórkowym.

Ekstremalnie mocna rama

Ekstremalnie mocna rama

Rama ze stali chromowo-molibdenowej jest znacznie mocniejsza niż zwykła stal. Jest sztywna i trwała dzięki czemu gwarantuje doskonałą stabilność oraz precyzyjną jazdę.

Wszechstronne podwozie

Wszechstronne podwozie

Podwozie Villain jest przystosowane do ekstremalnego użytku.  Potężne, w pełni regulowane amortyzatory gazowo-cieczowe, masywne tylne wahacze i ogromny skok zawieszenia dadją pewność jazdy w każdej sytuacji i w każdym terenie.

Wysoki komfort

Wysoki komfort

Regulowana wysokość kierownicy, regulowane anatomiczne siedzenia oraz czteropunktowe pasy wyścigowe, duża, czytelna w pełni cyfrowa tablica przyrządów – zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy aby jazda była jak najbardziej komfortowa.

Wspomaganie kierownicy

Wspomaganie kierownicy

Wspomaganie kierownicy działa w pełni automatycznie, w trzech trybach. Samo dostosowuje swoją wydajność w zależności od prędkości jazdy lub tego, czy masz włączoną blokadę przedniego mostu. Dodatkowo można ustawić dwa pierwsze tryby indywidualnie, odpowiednio do swojego stylu jazdy, jazdy po różnym terenie za pomocą aplikacji mobilnej.

Felgi Beadlock

Felgi Beadlock

Wytrzymałe i lekkie koła Beadlock wyglądają na tej maszynie prawie jak dzieła sztuki. System Beadlock zapobiega ześlizgnięciu się opony z felgi i jest odporny na nieostrożne obchodzenie się z nią.

Zbiornik 40 L

Zbiornik 40 L

Ogromny, 40 litrowy zbiornik paliwa pozwala na długie szaleństwa w terenie, dalekie podróże, a także na pracę bez zmarwień o ciągłe tankowanie.

Specyfikacja

NAPĘD

Typ napędu: hybrydowy układ napędowy
Silnik: czterosuwowy, dwucylindrowy DOHC + synchroniczny silnik elektryczny ze stałymi magnesami
Pojemność: 1000 ccm
Max. moc: 196 k (144 kW))
Moment obrotowy: 250 Nm
Zapłon: elektroniczny wtrysk paliwa (EFI)
Chłodzenie: cieczą i olejem + tłoki chłodzone olejem

Układ napędowy

Napęd: 2x4 / 4x4, elektrycznie przełączany
Przedni dyferencjał: z blokadą elektryczną
Tylny dyferencjał: z blokadą elektryczną (zgodnie ze specyfikacją)

Podwozie

Rama: ekstremalnie mocna rama ze stali chromowo-molibdenowej
Ilość miejsc: 2
Wspomaganie kierownicy: elektryczne, automatyczne 3-trybowe + możliwość indywidualnych ustawień przez aplikację mobilną
Zawieszenie przednie: niezależne, podwójne wahacze ze stabilizatorem, skok 350 mm
Zawieszenie tylne: wieloelementowe wahacze wzdłużne ze stabilizatorem, skok 400 mm
Amortyzatory: w pełni regulowane amortyzatory hydrauliczne, sprężyny progresywne z regulowanym napięciem wstępnym
Hamulce: 4x tarcze hydrauliczne
Felgi: 14"  aluminiowe z systemem Beadlock
Opony: przednie 29 x 9 - 14 / tylne 29 x 11 - 14

Rozmiary i waga

Długość całkowita: 3 340 mm
Szerokość całkowita: 1 630 mm
Wysokość całkowita: 1 800 mm
Prześwit: 350 mm
Rozstaw: 2 590 mm
Sucha masa: 880 kg
Zbiornik paliwa: 40 l

Wyposażenie w cenie

elektryczna wyciągarka, elektryczne wspomaganie kierownicy, hak holowniczy, regulowana kierownica, anatomicznie wyprofilowane fotele z zagłówkami, sportowe, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa, oświetlenie Full-LED, w pelni cyfrowa deska rozdzielcza, przedni i tylny bumper ochronny, drzwi boczne, mocny dach, paka transportowa, 14" aluminiowe felgi z systemem Beadlock, w pełni regulowane zawieszenie z progresywnymi sprężynami, Smart Commanding System (SCS) + aplikacja mobilna Segway Powersports

Homologacja

Homologacja: L7e, T3b, Off-Road
Uprawnienia do kierowania: prawo jazdy kat. B


Fotografie i ilustracje nie muszą dokładnie odpowiadać pojazdom, które są na rynku polskim. Importer zastrzega sobie prawo do zmiany cen i specyfikacji.